Toplu SMS

  • Toplu SMS Nedir ?

    Toplu SMS; Geleneksel iletişim yöntemlerine göre daha ekonomik, etkili, güvenilir ve çok daha pratik bir iletişim yöntemidir.

    Temel olarak bir Kısa Mesajın (SMS) tek tek gönderilmesi yerine, binlerce kişiye aynı anda ve daha ekonomik koşullarda gönderilmesi esasına dayanmaktadır.

    Toplu SMS kullanıcısına, kullanıcı ihtiyaçlarına ve kullanım şekline bağlı olarak, birçok avantaj sağlamaktadır. SMS diğer iletişim, reklam ya da tanıtım araçlarıyla kıyaslandığında, Hızı, Ekonomisi, Etkisi, Raporlanabilmesi ve Güvenirliği ile öne çıkmaktadır.
  • Toplu SMS'in Avantajları Nelerdir ?

  • Toplu SMS'in Kullanım Alanları

  • Toplu SMS Nasıl Gönderilir ?

* Mesajları cep telefonundan göndermekle, bu sistemden göndermenin farkı nedir?
Toplu SMS sistemi cep telefonlarından mesajlaşmaya oranla Hız, Ekonomi, Raporlama, İleri Tarihli Gönderim, Alfanumerik başlık kullanımı gibi birçok avantaj sunar.

* Bir SMS Mesajının uzunluğu ne kadardır?
Toplu SMS sisteminde uluslar arası standart bir mesaj uzunluğu 160 karakter olmakla beraber sistem, 4 SMS’in (612 karakter) aynı anda gönderilmesini ve alıcının ekranında tek bir mesaj gibi okunabilmesini sağlamaktadır.

* Toplu SMS sisteminin diğer iletişim yöntemlerine göre avantajları nelerdir?
Toplu SMS diğer iletişim yöntemlerine göre; daha hızlı, daha ekonomik, daha etkili, daha güvenilir, Raporlanabilir ve Pratik bir iletişim yöntemidir.

* Toplu SMS’i hangi alanlarda kullanabilirim?
Toplu SMS sistemini başlıca aşağıdaki alanlarda kullanabilirsiniz;
• Pazarlama
• İletişim, Duyuru, Bildirimler
• Reklam ve Tanıtım
• Tebrik ve Kutlamalar

*Toplu SMS hizmetini kullanmak için Şirketim olması şart mı?
Toplu SMS servisi kurumsal bir servis olup, Şirketler, Şahıs Şirketleri (Her türlü Esnaf), Doktor, Diş Hekimi, Avukatlar, Dernekler, Siyasi Partiler, Belediyeler, Oda ve Meslek Kuruluşları, Spor ve Sağlık kulüpleri vb. kuruluşlar bu sistemi kullanabilirler.

* Toplu SMS sisteminde, 1 kişiye mesaj göndermenin maliyeti nedir?
Toplu SMS sisteminde 160 karaktere kadar her bir mesaj 1 kontörle ücretlendirilir. Göndereceğiniz mesajın boyutunun 160 karakterden daha uzun olması halinde her 152 karakter için 1 kontör ücret yansıtılır. Öreğin 612 karakterlik bir mesaj 4 SMS ile gönderileceğinden 4 kontör ücreti yansıtılır.
Toplu SMS sisteminde sadece yerine ulaşan (Alıcı telefona başarıyla teslim edilen) gönderimleriniz ücretlendirilir.
1 kontör ücreti seçeceğiniz tarife modeline göre farklılık gösterilebilmektedir. Kurumunuza en uygun tarife modelini belirlemek için Toplu SMS tarifelerini dikkatle inceleyiniz.

* Faturalı, Ön ödemeli(Kontörlü). Hangisi daha ucuz?
Toplu SMS tarifenizi seçerken en önemli husus bir takvim ayı içinde ortalama kaç adet SMS göndermeyi hedeflediğinizdir.
Toplu SMS tarifelerini dikkatle incelediğinizde, aylık ortalama SMS gönderim adedi yükseldikçe Faturalı tarifelerde birim SMS fiyatlarının düştüğü görülmektedir.
Bu çerçevede aylık ortalama gönderim adedi düşük olan kullanıcılar için kontörlü sistem daha ekonomikken, aylık ortalama SMS adedi yüksek kullanıcılar için faturalı sistem, bilhassa taahhütlü tarifeler daha avantajlıdır.

* Gönderdiğim SMS’lerin bedeli dışında, başka bir ücret ödeyecek miyim?
Kullanıcılarımız sadece başarılı (Alıcı telefona başarıyla teslim edilen) SMS gönderimleri için ücret öderler. Bunun dışında bir ücret ödemezler.