Toplu MMS

  • Toplu MMS Nedir ?

    MMS(Multimedya mesaj), bir kısa mesaj içerisine resim, müzik ve video dosyaları eklemeyi mümkün kılan mesajlaşma sistemidir. MMS ile cep telefonunuzdan çektiğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu üzerine yorum ya da notlarınızı ekleyerek başkaları ile çok hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

    Toplu MMS ise temel olarak MMS mesajlarının cep telefonundan tek tek gönderilmesi yerine, internet ortamından binlerce kişiye aynı anda ve daha ekonomik koşullarda gönderilmesi esasına dayanmaktadır.

    Toplu MMS Görsel nesne kullanımı, Hız, Ekonomi, Etki, Raporlama ve Güvenirlik özellikleri ile öne çıkan bir kurumsal iletişim servisidir.
  • Toplu MMS'in Avantajları Nelerdir ?

  • Toplu MMS'in Kullanım Alanları

  • Toplu MMS Nasıl Gönderilir ?

* Mesajları cep telefonundan göndermekle, bu sistemden göndermenin farkı nedir?
Toplu MMS sistemi cep telefonlarından mesajlaşmaya oranla Hız, Ekonomi, Raporlama, İleri Tarihli Gönderim, Alfanumerik başlık kullanımı gibi birçok avantaj sunar.

* Toplu MMS'i SMS'ten ayıran diger bir özellik ise 1000 karaktere kadar metin tabanlı mesajlara olanak sunmasıdır.
MMS'in; SMS(kısa mesaj)teknolojisine göre en belirgin özelliği metinle sınırlı kalmamasıdır. Alıcılarınıza göndermek istediğiniz mesajlara; resim, müzik, video dosyaları ekleyerek daha etkili ve dikkat çekici mesajlar gönderebilirsiniz.
Kurumlar; kampanyalarını, etkinliklerini müşterilerine duyurmak için MMS kullanarak mesajlarına; broşürlerini, ürün fotoğraflarını yada tanıtım videolarını ekleyebilir, görsel temalarla daha etkili mesajlar gönderebilir.

* Toplu MMS sisteminin diğer iletişim yöntemlerine göre avantajları nelerdir?
Toplu MMS diğer iletişim yöntemlerine göre; daha hızlı, daha ekonomik, daha etkili, daha güvenilir, raporlanabilir ve pratik bir iletişim yöntemidir.

* Toplu MMS’i hangi alanlarda kullanabilirim?
Toplu MMS sistemini başlıca aşağıdaki alanlarda kullanabilirsiniz;
• Pazarlama
• İletişim, Duyuru, Bildirimler
• Reklam ve Tanıtım
• Tebrik ve Kutlamalar

*Toplu MMS hizmetini kullanmak için Şirketim olması şart mı?
Toplu MMS servisi kurumsal bir servis olup, Şirketler, Şahıs Şirketleri (Her türlü Esnaf), Doktor, Diş Hekimi, Avukatlar, Dernekler, Siyasi Partiler, Belediyeler, Oda ve Meslek Kuruluşları, Spor ve Sağlık kulüpleri vb. kuruluşlar bu sistemi kullanabilirler.

* Toplu MMS sisteminde, 1 kişiye mesaj göndermenin maliyeti nedir?
Toplu MMS sisteminde her bir mesaj standart olarak 2 kontörle ücretlendirilir.
Toplu MMS sisteminde sadece yerine ulaşan (Alıcı telefona başarıyla teslim edilen) gönderimleriniz ücretlendirilir.
1 kontör ücreti seçeceğiniz tarife modeline göre farklılık gösterilebilmektedir. Kurumunuza en uygun tarife modelini belirlemek için Toplu MMS tarifelerini dikkatle inceleyiniz.

* Faturalı, Ön ödemeli(Kontörlü). Hangisi daha ucuz?
Toplu MMS tarifenizi seçerken en önemli husus bir takvim ayı içinde ortalama kaç adet MMS göndermeyi hedeflediğinizdir.
Toplu MMS tarifelerini dikkatle incelediğinizde, aylık ortalama MMS gönderim adedi yükseldikçe Faturalı tarifelerde birim MMS fiyatlarının düştüğü görülmektedir.
Bu çerçevede aylık ortalama gönderim adedi düşük olan kullanıcılar için kontörlü sistem daha ekonomikken, aylık ortalama MMS adedi yüksek kullanıcılar için faturalı sistem, bilhassa taahhütlü tarifeler daha avantajlıdır.

* Gönderdiğim MMS’lerin bedeli dışında, başka bir ücret ödeyecek miyim?
Kullanıcılarımız sadece başarılı (Alıcı telefona başarıyla teslim edilen) MMS gönderimleri için ücret öderler. Bunun dışında bir ücret ödemezler.